Czy zwracasz uwagę na pismo?

Home / Blog / Czy zwracasz uwagę na pismo?

Przypatrzmy się pokrótce kluczowym zasadom analizy charakteru pisma i spróbujmy podporządkować je do konkretnych cech charakteru zgodnie z zasadami psychografologii.

Pismo małe – pismo którego wielkość środkowej części pisma nie przekracza 2,5mm – charakteryzuje człowieka ostrożnego w działaniu, niepewnego siebie, zamkniętego często również skromnego. Może to być również osoba nieśmiała, ale również rozsądna i krytycznie „patrząca” na otaczającą rzeczywistość. Osoba stawiająca małe literki, lepiej koncentruje się na szczegółach i częściej interesuje się techniką, matematyką i architekturą.
Zmienna wielkość liter – charakteryzuje ludzi niespokojnych, którzy zrywami starają się wybić ponad przeciętność. Osoby w ten sposób piszące przeżywają stany napięcia emocjonalnego, są ambitni ale mają zakłóconą równowagę wewnętrzną. Zmienna wielkość liter charakteryzuje najczęściej ludzi wiecznie poszukujących, twórców, aktorów, ludzi utalentowanych artystycznie, wynalazców.
Duże górne akcenty pisma – charakteryzują ludzi przebojowych, ambitnych i pragnących władzy. Gdy górne część pisma są nadmiernie wysokie, świadczą o przesadnej ambicji autora.
Duże dolne akcenty pisma – świadczą o dużej sile wewnętrznej piszącego i jego umiejętności radzenia sobie w życiu. Taki ktoś potrafi dobrze zarabiać i odznacza się wysokim potencjałem seksualnym.

 

psychologia pisma